تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری چیست؟

حکاکی های لیزری و برش های لیزری اساساً یک دستگاه هستند. دستگاه های لیزر اینچنینی مانند اکثر لیزرها می‌توانند حکاکی و برش هم داشته باشند. آنها فقط بر اساس کاربرد اصلی آنها برش لیزری یا حکاکی لیزری نامیده می‌شوند. اگر لیزر بیشتر برای برش استفاده شود، معمولاً به عنوان برش لیزری شناخته می‌شود. اگر حکاکی کاربرد اصلی باشد، به آن حکاکی لیزری می‌گویند. در ادامه مطلب توضیحات کامل‌تری در مورد فرآیندهای برش لیزری و حکاکی لیزری ارائه شده است.

حکاکی لیزری چگونه کار می کند؟

در طول فرآیند حکاکی لیزری، لیزر یک شکل، گرافیک یا تصویر (مانند JPG یا PNG) را روی طیف وسیعی از مواد پردازش می‌کند. لیزر در امتداد خطوط منفرد حکاکی به صورت افقی حرکت می کند و ماده حکاکی شده نقطه به نقطه و خط به خط حذف می شود. این روش پردازش را حکاکی شبکه ای می نامند.

از جمله، سطوح یا اشکال را می توان با استفاده از این روش حکاکی کرد، از جمله عکس ها، تصاویر، آرم ها، خاتم کاری ها، حروف ریز تا ضخیم، و مهرها.

برش لیزری چگونه کار می کند؟

برش لیزری یک فرآیند جداسازی حرارتی است. در طول این فرآیند، هندسه های از پیش تعیین شده توسط پرتو لیزر عبور و بریده می شوند. مانند حکاکی، می توان از مواد بسیار متنوعی استفاده کرد. یک فایل مبتنی بر برداری (خطوط و منحنی های یک هندسه) اساس فرآیند برش است.

این فرآیند برای برش اشکال (مانند حروف، علائم و برچسب ها) و همچنین برنامه هایی که قبلا حکاکی شده‌اند استفاده می‌شود.

آیا دستگاه‌های لیزر می‌توانند هر دو، حکاکی و برش را انجام دهند؟

بله. دستگاه های لیزری وجود دارند که هر دو فرآیند را انجام می‌دهند. ما طیف گسترده ای از دستگاه های لیزری را ارائه می دهیم که می‌توانند مواد مختلف را حکاکی و برش دهند. ماشین‌ها به خوبی مجهز به ویژگی‌هایی (مانند میزهای برش، لنزها) برای کارهای مربوطه هستند.  برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد پشتیبانی حک‌سازان زرفام تماس بگیرید.