دستگاه حکاکی لیزری

شرکت حکسازان زرفام جز مجموعه شرکت هایی در ایران میباشد که بر روی توسعه و فروش دستگاه‌های حکاکی لیزر در رنج‌های مختلف فعالیت می‌کند.  از جمله مزیت برخی از این دستگاه‌ها مصرف بسیار پائین انرزی و سازگار با محیط زیست و شرایط اقلیمی ایران میباشد. ساختار این لیزرها دارای راندمانی بین 38 تا 50 درصد میباشد که باعث مزیت چندبرابری آنها نسبت به سیستم‌های قدیمی میگردد که راندمانی زیر 10 درصد داشتند.از دیگر مزایای این لیزرها سایز کوچک و ابعاد قابل حمل میباشد.همچنین به علت استفاده از فیبر نوری در این دستگاه ها امکان جابجایی آنها در جهت های مختلف امکان پذیر میباشد.هم چنین بر روی این لیزرها مجموعه سیستم انتی رفلکشن نصب گردیده که باعث افزایش طول عمر لیزر میگردد و از خسارات ناشی از رفلکشن بر روی رزوناتور جلوگیری میکند.

انواع دستگاه‌های حکاکی لیزر

دستگاه لیزر UV

دستگاه حکاکی لیزر UV با نقطه فوکوس UV کوچک و منطقه متاثر از گرما، دارای قابلیت جذب بالا تا   ۳۵۵ نانومتر  UV-light است که برای بسیاری از مواد مناسب است.

بیشتر بدانید

دستگاه لیزر SE

بیشتر بدانید

دستگاه لیزر FOL

دکمه های شفاف پلاستیکی، تراشه IC، قطعات دیجیتال، ماشین آلات دقیق، طلا و جواهر، انبار بهداشتی، اندازه گیری و ابزار، عینک لوازم الکتریکی,…

بیشتر بدانید

دستگاه لیزر جواهر

این دستگاه قابلیت حک و برش بر روی تمامی فلزات از جمله طلاو نقره را دارا میباشد.

بیشتر بدانید

دستگاه لیزر فایبر

بیشتر بدانید

برخی از دستگاه‌های حکاکی لیزری حک‌سازان زرفام

موادی مانند مواد طبیعی، پلاستیک‌، فلزات، فلزات روکش‌دار، سنگ و شیشه برای فرایند حکاکی با لیزر قابل استفاده هستند.

فلزات مواد مقاوم در برابر حرارت هستند ، مارک گذاری فلزات به تابش لیزر با چگالی بالا نیاز دارد.  توان لیزرهای معمول منجر به ذوب شدن فلزات می‌شود و حداکثر توان باعث تبخیر مواد می‌گردد.

بهترین مواد برای حکاکی به روش سنتی، بدترین مواد برای حکاکی با لیزر بودند. این مشکل اکنون با استفاده از لیزرهای با طول موج کوتاهتر نسبت به لیزرکربن دی‌اکسید با طول موج 10640 نانومتر حل شده است. با استفاده از لیزرهای Yb: Fiber، Nd: YVO4 یا Nd: YAG با طول موج 1064 نانومتر یا هارمونیک‌های آنها با طول موج 532 و 355 نانومتر، فلزات به راحتی می‌توانند با استفاده از سیستم‌های تجاری حکاکی شوند.

چرا حک‌سازان زرفام؟